Проектування

Проектування

Важливість правильного проектування інженерних кліматичних систем
Склався стереотип про те, що проект - це лише формальність, яка потрібна багатьом інстанціям, а ось справжня робота починається під час установки обладнання. Але це зовсім не так. Саме на етапі складання проекту, фахівець повинен продумати кожен нюанс, врахувати всі вимоги СНиП, побажання клієнта і особливості приміщення. Далі, йому потрібно підібрати оптимальне обладнання, яке зможе підтримувати необхідні параметри мікроклімату. Помилки - це переробки, які відбирають не тільки багато часу у фахівців, але і грошей у клієнтів.

Від того, на скільки якісно складений проект, в подальшому залежить процес установки обладнання, його функціональність, зручність в обслуговуванні і надійність системи.

Щоб співробітники компанії «UkrClimate» могли приступити до складання проекту, клієнт повинен надати таку інформацію про об'єкт:

 1. Його призначення;
 2. Площа, план і виконавчі креслення;
 3. Інформацію про особливості об'єкта, його дизайнерське і технологічне рішення;
 4. Технічні умови.
 5. Під час складання проекту, фахівці завжди враховують всі нюанси, пов'язані з нормами протипожежної безпеки та проектування.

Завдяки багаторічному досвіду, а також спеціальними програмами, проектувальники підбирають оптимальні кліматичні системи для конкретного об'єкта, враховуючи обумовлений бюджет, характеристики, побажання замовника, а також технологічність реалізації проекту.

Саме від етапу проектування залежить ефективність функціонування кліматичного обладнання після його установки.

Етапи проектування систем кондиціонування і вентиляції


Складання проекту для конкретного об'єкта завжди складається з 4 етапів:

1. Заміри і розрахунки.
Це перша стадія на шляху до створення проекту. Спочатку співробітники компанії «UkrClimate» аналізують інформацію, яку надає клієнт:

 • План будівлі;
 • Якщо це торгове або промислове приміщення, то необхідний його технологічний проект;
 • Технічне завдання, складене клієнтом.
 • Під час проектування вентиляції, фахівці компанії складають таблиці повітрообміну, з огляду на його кратність для приміщень. Після цього, беручи до уваги ці розрахунки, підбирається оптимальне обладнання, яке здатне підтримувати необхідний мікроклімат в приміщенні.
 • Також розраховується повітрообмін в приміщенні і аеродинаміка мережі систем вентиляції.

 

2. Вибір обладнання.
З огляду на розрахунки на першому етапі, здійснюється аналіз параметрів необхідного повітря і рівня навантаження на установку. Після цього, фахівці можуть надати техніко-економічне обґрунтування вибору того чи іншого типу системи вентиляції. Щоб правильно підібрати обладнання, необхідно визначити такі його технічні характеристики:

 • Потужність, продуктивність, габарити і вага установки;
 • Кількість і тип елементів (автономних і центральних);
 • Порядок установки елементів системи кондиціонування і вентиляції (холодильних установок, насосів і т.п.).
 • При складанні проекту, враховуються всі особливості будівлі та приміщень. Цей етап дуже важливий, так як, в залежності від розв'язуваних завдань, підбирається комбінована, припливна, або витяжна система загальнообмінної або місцевого типу. Після цього, фахівці компанії «UkrClimate» розпочинають складання технічної моделі проекту і кошторису.

 

3. План-схеми і креслення.
Після того, як фахівці визначили необхідні параметри обладнання, проектувальники приступають до складання пояснювальної записки і підготовці проектної схеми. На цьому етапі вказується розташування всіх складових системи вентиляції. Використовуючи спеціальні програми, створюються креслення проектної документації. Цей етап включає визначення технічних характеристик площі приміщення, де буде здійснюватися установка системи, включаючи попереднє трасування мережі.

Фахівці компанії обов'язково враховують всі нюанси, наприклад, кількість поверхів у будинку, його особливості експлуатації і т.д. Далі складається загальний план, на якому вказано інформацію про загальне розташування обладнання, а також аксонометрична схема розводки мереж трубопроводів і повітроводів. 

 

4. Узгодження.
Після всіх розрахунків, створення план-схем, які відображають розміщення пристроїв вентиляційної системи, всі результати надаються на узгодження в різні контролюючі служби, такі як пожежна інспекція, СЕС і т.д.

Після того, як все обладнання буде встановлено, надаються індивідуальні рекомендації по його експлуатації та обслуговування.

Фахівці компанії «UkrClimate» готові вирішити будь-які проблеми, пов'язані з монтажем, технічним обслуговуванням і ремонтом кліматичної техніки. Це дуже важливо, тому що рекомендується, щоб проектування і подальшу установку здійснювали фахівці однієї компанії. Довірте цю нелегку справу професіоналам!